jindra

Jindřich Wiendl

ředitel

172 655? Ne, 172 654.

Po mnoho desetiletí jsem si nedokázal představit den bez novin. Těch papírových. Internet je fajn, ale slast z převracených a šustících stránek je něco jiného. Už jen ten formát, sazba, možnost na jedné straně přelétnout titulky a ochutnat jednotlivé články! Byl jsem čtenářem věrným jednomu titulu, kterému jsem, přes všechny změny politické i vlastnické, říkal Mladá fronta, která v prvním pololetí tohoto roku prodávala denně v průměru 172 655 výtisků.
Už delší dobu jsem na přečtení mých kdysi oblíbených novin potřeboval stále méně času. Asi to není tím, že bych četl rychleji. Ke každému velkému rozhodnutí obvykle stačí drobnost, která nastartuje celý proces. U mě to byly dva články tuhle sobotu. V jednom redaktor „polemizuje“ s rozhodnutím zlínského kraje ukončit ve své galerii jakousi výstavu, jejímž obsahem byly fotografie souložící autorky a jejího partnera. Nehodnotím výstavu, je mi ukradená. Neznám ani hejtmana, k němuž mám podobně odtažitý vztah. Ale způsob, jakým ho autor hodnotí, jakým z něho dělá kulturního blba a sexuálního mimoně, je pro mě nepřijatelný. Kde jsou argumenty? Ve víkendové příloze zase píše jiný redaktor, že jel v MHD se dvěma lidmi, z nichž jeden nekontrolovatelně pohyboval svýma nohama a druhý zase svýma nohama. Prohlašuje je za blázny a měl prý co dělat, aby se nezačal nahlas řehtat.
Nejspíš jde o nemoc zvanou Tourettův syndrom. Co je na ní k smíchu, nevím. Ale proč mám za takovéhle informace platit? A jakou hodnotu mají asi ty ostatní články? Takže pro příště: prodaný náklad Vám, vážení, klesl na 172 654. Vás to nezabije, ale mně je lépe.

MARKETING: budování a rozvoj značky, kreativita, kampanně, marketingové konzultace. REKLAMNÍ TISKOVINY: manuály jednotné fiemní kultury, firemní tiskoviny, firemní časopisy, katalogy, plakáty, brožury, letáky, výroční zprávy. DESIGN: logotypy, návrhy a řešení interiérů, návrhy a řešení výstavních expozic. MÉDIA: mediální plánování, inzerce, billboardy, internetové stránky a eshopy, 3D vizualizace, propagační videa, dokumentární a propagační foto.

kontakt:
JINÍ NEŽ JINÍ.CZ s.r.o.
marketing & reklama
Smetanovy sady 6
301 00 Plzeň
+420 606 751 740
info(at)jininezjini.cz
www.facebook.com/jininezjini

 

facebook ikonka

menu tiskneme

menu ekatalog