jindra

Jindřich Wiendl

ředitel

Na hloupou otázku hloupá odpověď

Je to staré novinářské pravidlo, jež každodenní praxe neustále potvrzuje. Jeden magazín velkých novin položil třem lidem anketní otázku: „Přáli byste Donaldu Trumpovi, aby se stal prezidentem?“ Co nato říci? Co třeba otázka: „Přáli byste si v létě teplo?“ Ale nemyslete si. Paní Balzerová, povoláním herečka, si tuhle pitominku spletla s hlavní rolí, a protože herci tady rozumějí všemu, spustila: „Ne. Nepřála bych to ani Američanům, ale bojím se, že naivních voličů… je tam dost.“ Volové jedni, americký, dodávám.

Přemýšlím, kde se v jedné paní z Prahy vezme ta drzost označovat za naivní (takže trochu jednodušší, co?) několik desítek miliónů příslušníků jiného národa. Nechejme stranou, co asi tak ta paní ví o problémech Američanů, ale i co ví o panu Trumpovi. Povídali si snad o něm v divadelním klubu?

Ale ona má denně dost příkladů v jiných médiích. Vzpomeňte si. Chytrolín z Bruselu se chvěje o osud menšin v Česku, chytrolín z Česka radí Britům jak hlasovat v referendu, chytrolín z Washingtonu roubuje své hodnoty do celého arabského světa a chytrolín z Berlína ví, jak by to mělo vypadat na Krymu. Jenom ti totální hlupci, žijící svůj život v těchto zemích, si to dělají po svém. Ještěže tak.

Každý z chytrolínů to řeší po svém. Jeden vidí řešení v tancích, další „statečně“ jednotně hlasuje na summitech v Bruselu. Paní z Prahy by mohla vzít partu z kavárny a uspořádat v Americe pár mítinků. Třeba by pan Trump kampaň vzdal.

MARKETING: budování a rozvoj značky, kreativita, kampanně, marketingové konzultace. REKLAMNÍ TISKOVINY: manuály jednotné fiemní kultury, firemní tiskoviny, firemní časopisy, katalogy, plakáty, brožury, letáky, výroční zprávy. DESIGN: logotypy, návrhy a řešení interiérů, návrhy a řešení výstavních expozic. MÉDIA: mediální plánování, inzerce, billboardy, internetové stránky a eshopy, 3D vizualizace, propagační videa, dokumentární a propagační foto.

kontakt:
JINÍ NEŽ JINÍ.CZ s.r.o.
marketing & reklama
Smetanovy sady 6
301 00 Plzeň
+420 606 751 740
info(at)jininezjini.cz
www.facebook.com/jininezjini

 

facebook ikonka

menu tiskneme

menu ekatalog