jindra

Jindřich Wiendl

ředitel

(NE)Kulturní město v praxi

Mojí matce je 86 let. Naštěstí funguje skvěle, jenom hůř chodí. Nyní na ni mocní tohoto města vymysleli past. Aby mohla jezdit v tomto věku MHD zdarma, musí si pořídit Plzeňskou kartu. Zřejmě je občanský průkaz pro revizory propagované plzeňské MHD příliš složitý dokument k ověření věku. Možná se ta stovka hodí městu do rozpočtu. Ale ona si i dojela do kanceláře blízko křižovatky U Práce a sepsala tam žádost. Teď si má kartu přijít vyzvednou. Úřednice jí poradila, ať si zavolá a objedná se, jinak že bude čekat klidně 2 hodiny! Ona volala, ale nikdo to nebral. Asi odbavovali tu frontu. A tak se objednala přes internet. Jak říkám, funguje dobře. Až na ty nohy. A tam zjistila, že Plzeňskou kartu si nemůže vyzvednout v oné MHD dosažitelné kanceláři U Práce, ale musí hezky na centrálu na Denisovo nábřeží. Pitomější místo z hlediska dostupnosti od jakékoli zastávky MHD v Plzni aby pohledal.

A tak jsem jí řekl, aby si nedělala starosti, že kartu vyzvednu. Znaje šibaly úředníky a jejich neskonalou důležitost, poslal jsem dotaz, zda je to možné. Není. Matka musí přijít osobně, případně mohu přijít já, ale s úředně ověřenou plnou mocí...

Celá ta taškařice s hlavním městem kultury je k smíchu. Kulturní město opravdu není (jen) o cirkusech, výstavách, ba ani o divadlu, z něhož čím dál více lidí odchází dávno před koncem představení. Kultura má daleko širší rozměr. Třeba ten, že ukazuje úctu k občanům. O těch starších nemluvě. Ale to holt už zase není takový kšeft.

MARKETING: budování a rozvoj značky, kreativita, kampanně, marketingové konzultace. REKLAMNÍ TISKOVINY: manuály jednotné fiemní kultury, firemní tiskoviny, firemní časopisy, katalogy, plakáty, brožury, letáky, výroční zprávy. DESIGN: logotypy, návrhy a řešení interiérů, návrhy a řešení výstavních expozic. MÉDIA: mediální plánování, inzerce, billboardy, internetové stránky a eshopy, 3D vizualizace, propagační videa, dokumentární a propagační foto.

kontakt:
JINÍ NEŽ JINÍ.CZ s.r.o.
marketing & reklama
Smetanovy sady 6
301 00 Plzeň
+420 606 751 740
info(at)jininezjini.cz
www.facebook.com/jininezjini

 

facebook ikonka

menu tiskneme

menu ekatalog